Şanlıurfa'daki böbrek hastaları için kolaylık

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, böbrek nakli hazırlığı ve poliklinik takibi Nefroloji Polikliniğinde yapılabiliyor ve vatandaşların farklı illere gitmesine gerek kalmıyor.

Şanlıurfa'daki böbrek hastaları için kolaylık
banner1

Diyaliz aşamasındaki (yani son dönem kronik böbrek yetersizliği) hastalara günümüzde sunulabilecek en iyi tedavi yöntemi, uzmanlara göre böbrek naklidir (renaltransplantasyon). Böbrek nakli yapıldığında iyi sonuçların elde edilebilmesi için, nakil öncesinde ve sonrasında hasta ve vericilerin (donörlerin) kapsamlı ve dikkatli bir şekilde incelenmesi ve takip edilmesi gerekiyor.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Nefroloji Polikliniğinde hasta ve vericilerin nakil öncesi muayene ve tetkikleri yapılıp, nakil (transplantasyon) açısından uygunluk değerlendirmesi başarı ile gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca Kasım ayından itibaren Pazartesi ve Çarşamba, günlük böbrek nakilli hastaların saat 10.00’a kadar (ilaçlar alınmadan önce) rutin tetkiklerinin yanı sıra kanda Takrolimus (ilaç) düzeyleri de çalışılıyor ve aynı gün öğleden sonra tetkik sonuçları ile gerekli değerlendirme yapılıyor.

Verilen bu hizmetler ile kentteki hastaların farklı illere gitmesine gerek kalmazken, hastaneden yapılan açıklamada, konu hakkında daha detaylı bilginin Nefroloji Polikliniğinden alınabileceği kaydedildi.

BİHA

YORUM EKLE