Sınırın öte tarafında yardım dağıtıldı

Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesi Telabyad bölgesinde ikamet eden Suriyelilere yardım gönderildi.

Sınırın öte tarafında yardım dağıtıldı
banner1

Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesi tarafından Barış Pınarı Harekatıyla YPG/PYD terör örgütlerinden arındırılan Telabyad bölgesinde ikamet edenlere yardım eli uzatıldı. Çok sayıda ihtiyaç sahibi insana koliler halinde gıda malzemesi dağıtıldı.

İl Müftüsü Mahmet Taştan, konuyla ilgili açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Barış Pınarı Harekatında arındırılan bölgelerde ikamet eden kardeşlerimize yardımcı olmak için el birliğiyle Şanlıurfa il Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubemiz olarak kardeşlerimizin ihtiyaçlarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bölgede kış mevsiminden dolayı yağış ve soğuklar görülmektedir. Rasulayn ve Tel Abyad bölgelerinde ikamet eden ihtiyaç sahiplerinin kışlık ihtiyaçları için, İl Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubemiz ile iletişim kurarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Rabbimiz hayır sahiplerimizin yapmış olduğu ve yapacağı hayır ve hasenatları kabul eylesin.”

BİHA

YORUM EKLE