Akçakale çiftçisine müjdeli haber geldi

Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan’ın girişimleri sonucu kesik olan kuyu sulama elektrikleri verilecek.

Akçakale çiftçisine müjdeli haber geldi
banner1

Geçtiğimiz günlerde Akçakale’yi ziyaret eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili  ve Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Bölge Milletvekili Ahmet Akay’a Akçakale’deki sulama kuyularında yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili çiftçilerin sorunlarını ileten ve çözüm isteyen Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan’ın girişimleri sonuç verdi.

Fakıbaba ve Akay Ankara’da yetkililere ulaşarak bölge çiftçilerinin kuyu sulama elektrik kesintisi mağduru olduklarını ileterek, kuyu ile sulama yapan çiftçilere elektrik verilmesi konusunda çözüm üretti.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan, “Eski Tarım Bakanımız AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ve Bölge Milletvekilimiz Ahmet Akay’a çiftçilerimizin kuyu sulama elektriklerinin kesik olduğunu ve sulama yapamadıklarını dile getirdik çözüm istedik. Kendileri de sağ olsunlar direk Ankara’daki yetkililere ulaşarak anında temasa geçtiler. İnşallah bugün itibariyle kesik olan kuyu elektriklerinin elektriğini vereceğiz. Çiftçimizde rahat bir şekilde sulamalarını yapacaklardır. Ben çiftçilerimizin sorunlarına anında cevap veren ve çözüme kavuşturan Eski Tarım Bakanımız Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ve Bölge Milletvekilimiz Ahmet Akay’a çiftçim ve bölgem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

İsmail ARSLAN-AKÇAKALE/BİHA

YORUM EKLE