Şanlıurfa'da yoğun bakım çalışanlarının zorlu mücadelesi

Yoğun bakım çalışanları, yaşam savaşı veren hastaların hayata tutunma şansını artırmak için büyük fedakarlıklarla çalışmaya devam ediyor.

Şanlıurfa'da yoğun bakım çalışanlarının zorlu mücadelesi
banner1

Koronavirüs sürecinde en büyük sorumluluğun düştüğü yoğun bakım çalışanları, mücadelelerini sürdürüyor.

Kovid Yoğun Bakım’a girmeden önce koruyucu elbiselerini giyen çalışanlar, maske, eldiven ve siperliklerini takıyor. Yoğun bakım alanına ziyaretçi kabul edilmediği için yatan hastaların yeme ve içme dahil tüm ihtiyaçları ise yoğun bakımdaki sağlık çalışanları tarafından karşılanıyor. Koruyucu elbisenin altında saatlerce ter döken sağlık çalışanları, hastaların hem tedavisini yapıyor hem de onlara psikolojik destekte bulunuyor.

Koronavirüs hastalarının tedavi edilebilmesi için öncelikli olarak sağlık çalışanlarının kendilerini koruması gerektiğini belirten Uzm.Dr. Ahmet Bindal yaptığı açıklamada, "Hayat normalleşmiş olsa bile hastalık devam etmekte. Bu yüzden yakın temas ve maske kullanımı son derece önemli. Bizler burada çok ağır tablolarla çok ağır solunum yetmezliği ile karşı karşıyayız ve bu hastaların  öncesinde bilinen ek hastalıkları yok ve buraya ağır solunum yetmezliği ile gelmekte. Bana bir şey olmaz demeyin. Maskemizi kullanalımi yakın temastan kaçınalım" ifadelerine yer verdi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99