Şanlıurfa’da Matematik Olimpiyatı düzenlenecek

Kadir Evliyaoğlu Koleji tarafından öğrencilere yönelik Matematik Olimpiyatı düzenlenecek. Gerçekleştirilecek olan olimpiyat, hem Şanlıurfa'da hem de Türkiye'de bir ilk olacak.

Şanlıurfa’da Matematik Olimpiyatı düzenlenecek
banner2

Şanlıurfa’da 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde Matematik Olimpiyatı düzenlenecek. Özgün içeriği ile hem Şanlıurfa’da hem de Türkiye’de bir ilk olacak olimpiyat, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıftaki tüm öğrencilere yönelik olacak.
 


 

Olimpiyat etkinliği ile ilgili konuşan okul kurucularından Kadir Evliyaoğlu, “Ben 35 yıldır eğitim ile ilgili çalışmalarımı sürdürüyorum, bugüne kadar binlerce öğrencimizi sınavlara hazırladık, onların başarılı olması için elimizden geleni yaptık ve birçok öğrencimiz ülkemizde ve dünyada parmakla gösterilen üniversiteleri kazanarak bizleri gururlandırdı. Kendimizi dünyadaki gelişmeleri de göz önünde bulundurarak sürekli güncelledik. Dünyadaki 140 farklı matematik olimpiyatını inceledim, yapılan çalışmaların nasıl geliştirilebileceği üzerine kafa yordum. Bunlar matematik ile ilgili farklı fikirlerin ortaya çıkmasını sağladı. Artık kendi okulumuzda, kendi olimpiyatımızı gerçekleştirerek farklı bir aşamaya geçmek istiyoruz. Dünya standartlarında matematik sorularının yer alacağı olimpiyat, öğrencilerin yeteneklerinin sınırlarını zorlayabilecekleri bir etkinlik olacak. 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıftaki tüm öğrencilerimizin başvurularını bekliyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

BİHA

YORUM EKLE