Akçakale’de 6 bin paket ekmek dağıtıldı

Kuveyt Terahum ve İngiltere merkezli Crısıs Aıd Derneği ile Akçakale Belediyesi iş birliğiyle ilçede ikamet eden dar gelirli 3 bin Türk ve Suriyeli aileye 6 bin paket ekmek dağıtıldı.

Akçakale’de 6 bin paket ekmek dağıtıldı
banner2

Akçakale Belediye Başkanlığı, Terahum ve Crısıs Aıd Derneklerinin ortak çalışmasıyla, Türk ve Suriyeli ailelere yardım amacıyla ekmek dağıtımı gerçekleştirildi.

Mağdur olan ailelerin ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla sivil toplum kuruluşları (STK) tarafından dağıtılan ekmeklerin, ihtiyaç sahibine ulaştırılması için gerekli çalışmaları başlatan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya “Mesai mefhumu gözetmeksizin ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımlarımız aralıksız devam edecektir” dedi.

 


 

Ekmek dağıtımı, Akçakale Belediye Başkanlığı binası önünde düzenli bir şekilde haftanın 3 günü gerçekleştiriliyor.

Ekmek dağıtımı sonrası Akçakale Belediye başkanı Mehmet Yalçınkaya’yı makamında ziyaret eden Crısıs Aıd Dernek Müdürü İskander Han yaptığı açıklamada, “Crısıs Aıd Derneği olarak İngiltere’den geldik. Terahum sivil toplum derneği ile Akçakale Belediye Başkanlığı ile ekmek dağıtımını gerçekleştirdik. Katkılarından ve yardımlarından dolayı Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ve ekibine teşekkür ederiz” dedi.
 

Yalçınkaya da, katkılarından ve yardımlarından dolayı dernek yöneticilerine teşekkür etti.

BİHA

YORUM EKLE