Şanlıurfa'da hayvancılık için proje: Açılışı yapıldı

'Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi Projesi'nin açılış töreni Harran'a bağlı Çiçek Köyü Sultan Mezrasında yapıldı.

Şanlıurfa'da hayvancılık için proje: Açılışı yapıldı
banner2

GAP İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan “Tarımsal Üretimin Desteklenmesi Programı” kapsamında, “Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi Projesi” açılış töreni Şanlıurfa’nın Harran İlçesi Çiçek Köyü Sultan Mezrasında gerçekleştirildi.

Açılışa; GAP İdaresi Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz, GAP İdaresi Bölge Müdürü Hasan Kılıç, Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Çakmak, Şanlıurfa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Hasan Eyyüpoğlu ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Proje ile, küçükbaş hayvanların hijyen şartlarının iyileştirilmesiyle daha verimli ve kaliteli hayvan yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla gerekli olan 4 adet seyyar hayvan banyosu alındı. Projede, hayvanların hijyen şartları iyileştirilerek daha verimli ve kaliteli hayvan yetiştirilmesi hedefleniyor.

Projeden yaklaşık 7 bin 500 küçükbaş hayvancılık işletmesi ve bu işletmelere kayıtlı 500 bin küçükbaş hayvanın faydalanması bekleniyor.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR