Urfa’da bir babanın yardım çağrısı: İş istiyorum!

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesinde yaşayan 7 çocuk babası eski hükümlü bir baba "Oğlum askere gidecek cebine koyacak param yok. İş istiyorum" diyerek işverenlere seslendi.

Urfa’da bir babanın yardım çağrısı: İş istiyorum!
banner1

Ceylanpınar’da Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden İsmail Alak 4 yıl cezaevinde yattığını, eski hükümlü olduğunu ve devletin eski hükümlülere tanıdığı kamuda istihdam hakkından faydalanmak istediğini söyledi.

7 çocuk babası Alak çocuktan 4’ünün okula gittiğini, çocuklarından ortanca kızın sara hastası olduğunu ve bir yıldır tedaviye gönderemediğini söyledi. Ailesi ile birlikte mevsimlik tarım işçisi olarak çalıştıklarını ve çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiklerini dile getiren Alak, "Yardımseverlerin yardımlarından dolayı minnettarım. Ancak doğru düzgün bir işe ihtiyacım var. Çalışmak istiyorum" dedi.


"YARDIMLARLA DEĞİL ÇALIŞARAK GEÇİNMEK İSTİYORUM"

Devletin eski hükümlülere tanıdığı kamuda istihdam hakkından faydalanmak istediğini ifade eden İsmail Alak sözlerine şöyle devam etti:

“7 çocuk babasıyım, büyük kızım Şanlıurfa Güzel Sanatlar Lisesi giriş sınavlarında 6. olmasına rağmen, maddi imkânsızlıklardan dolayı okuldan almak zorunda kaldım. Büyük oğlumu da aynı gerekçe ile okuldan almak zorunda kaldım. Oğlum yakın zamanda vatani görevini yapmak için gidecek ancak onu yolculayacak, cebine koyacak param bile yok. Zor şartlar altında inşa ettiğim üstü tahta, 2 oda 1 salon evimiz var ancak özellikle kışın damlamasından dolayı dayanılmayacak durumda ve çoğu pencerenin camları bile yok. Ramazan Ayı’nı hayırseverlerin temin ettiği eski bir buzdolabı ve gıda kolileri ile zor şartlar altında geçirdik. Benim yetkililerden ricam; verilecek yardımlarla değil, bana sağlanacak bir iş olanağı ile ailemi geçindirmek istiyorum. Lütfen sesimi duyun” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR