Vali Erin: Normalleşme sürecinde kurallara uyalım

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, koronavirüs salgınına karşı kısıtlamaların hafifletilmesi ve kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması nedeniyle esnaf ve vatandaşlara tedbirli olma çağrısında bulundu.

Vali Erin: Normalleşme sürecinde kurallara uyalım
banner1

Şanlıurfa’nın en işlek çarşılarından Haşimiye ve Ticaret Borsasını ziyaret eden Vali Erin, yeniden faaliyete başlayan işyerlerinde esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler sonucu gelinen aşamada, virüsün yayılma ve bulaşma hızının azaldığını ancak riskin tamamen ortadan kalkmadığını hatırlatan Vali Erin, maske takılması, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle riayet edilmesini istedi.

Vali Erin, Haşimiye Meydanındaki ciğerci, dönerci ve vatandaşın yoğun şekilde alışveriş yaptığı işyerlerini ziyaret ederek, kontrollü sosyal hayat kurallarına uyulması tavsiyesinde bulundu. Denetimlerin devam edeceğini ve kurallara uymayan iş yeri sahipleri ve vatandaşlara cezai işlem uygulanmaya devam edileceğini ifade etti.TOKALAŞMAYIN RİCASINDA BULUNDU 

Türkiye’nin hububat ticaretinin merkezi durumundaki Şanlıurfa Ticaret Borsasını da giden Vali Erin, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve Meclis Başkanı İsa Kızıldemir ile birlikte esnafı ziyaret etti. Esnafa koronavirüs tedbirlerine uymaları konusunda tavsiyelerde bulunan Vali Erin, el sıkışma – tokalaşma geleneğinin de bir süre daha askıya alınmasını rica etti.Şanlıurfa Ticaret Borsası İmam Keskin Tescil Bürosunu da ziyaret eden Vali Erin, burada da Borsa Başkanı Mehmet Kaya ve Meclis Başkanı İsa Kızıldemir’den hububat hasadı ve ticari gelişmeler hakkında istişarelerde bulundu.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR