Şanlıurfa’da ‘drone’lu bayram tedbirleri!

Şanlıurfa’da Kurban Bayramında trafik kazalarının önlenmesine yönelik alınan tedbirler kamuoyuna duyuruldu.

Şanlıurfa’da ‘drone’lu bayram tedbirleri!
banner2

ŞANLIURFA-Şanlıurfa’da Kurban Bayramında trafik kazalarının önlenmesine yönelik alınan tedbirler kamuoyuna duyuruldu.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramında trafik kazalarının önlenmesi için bazı tedbirler aldı. Drone ile denetim, radar, toplu taşıma araçları, emniyet kemeri ve birçok konuda tedbirler alınırken, İl Emniyet Müdürlüğünden yapılana açıklamada şu maddeler yer aldı:

“Drone ile havadan trafik denetimleri yapılacaktır.

Trafik ekibi sayısı artırılarak hız ihlali, emniyet kemeri kullanma, cep telefonu kullanımı vb. ihlallere karşı trafik denetimlerine ağırlık verilerek, sürücülere trafik kurallarına uymaları yönünde bilgilendirmeler yapılacaktır.

Hız ihlallerinin önlenmesi amacıyla farklı noktalarda sabit ve çevirmeli olarak radar denetimleri yapılacaktır.

Toplu taşıma yapan araçlar üzerinde sivil personel görevlendirilecek, şoförlerin araç sürme sürelerine uyup uymadıkları ve hız ihlalinde bulunup bulunmadıkları kontrol edilecektir.

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde trafik denetimleri artırılacaktır.

Özellikle şehirlerarası toplu taşıma araçları, tur otobüsleri ve mevsimlik işçi taşıyan araçlar üzerinde denetimlerimiz artırılacaktır. Şehirlerarası toplu taşıma yapan araç sürücülerinin 02.00/08.00 saatleri arasında uygulama noktalarında durdurularak gerekli kontroller yapılacak bu esnada 20 dakika sürücünün dinlendirilmesi sağlanacaktır.

Vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi ve duyarlılıklarının arttırılması için ilimizin değişik alanlarına afişler asılarak, bilgilendirme amaçlı broşür dağıtımı yapılacaktır.

Yaz mevsimi trafik tedbirleri kapsamında bayram süresince jandarma ile müşterek denetimler yapılacaktır.

Yaşam tünelinde bayram öncesi ve sonrasında bilgilendirme çalışmaları yapılacaktır.

Sürücülerimizin hız limitlerine, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları ile trafikte nezaket ve saygı kuralları içinde sürüş gerçekleştirmeleri neticesinde bayram sevincimizi üzüntüye dönüştüren trafik kazalarının meydana gelmemesi en büyük temennimizdir.”

BİHA

YORUM EKLE