Şanlıurfa Barosu’ndan Şenyaşar ailesine destek

Şanlıurfa Barosu, Adliye binası önünde ‘Adalet Nöbeti’ tutan Şenyaşar Ailesi’ne destek açıklaması geldi.

Şanlıurfa Barosu’ndan Şenyaşar ailesine destek
banner1

2018 yılında yapılacak seçimler öncesinde Suruç ilçesinde Şenyaşar ailesi ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın akrabaları arasında çıkan kavgada, Şenyaşar ailesinden 3 kişi, Yıldız ailesinden de 1 kişi olmak üzere toplamda 4 kişi hayatını kaybetmişti. Daha sonra görülen mahkemede, olayın faillerinden Fadıl Şenyaşar 37 yıl 9 ay ve Enver Yıldız ise 18 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Olayla ilgili Şanlıurfa Adliyesi önünde 73 gün önce oturma eylemi başlatarak adalet arayan Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar için Şanlıurfa Barosu’ndan destek açıklaması geldi.

 

“SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Bugün itibariyle 73 gündür Urfa Adliyesi önünde “adalet nöbeti” tutan, eşi ve oğulları vahşice katledilen Emine Şenyaşar’ın 20.05.2021 tarihinde hiçbir sebep gösterilmeksizin gözaltına alındığı belirtileren açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Menfur saldırıda babasını ve kardeşlerini kaybeden Emine Şenyaşar’ın oğlu Ferit Şenyaşar da annesinin hukuksuz bir şekilde gözaltına alınışına direnince maalesef aynı akıbeti paylaşmıştır. Siyasal iktidar, Şenyaşar ailesinin katli ile ilgili yapılan yargılamanın her aşamasında kendi partisinin milletvekili olması sebebiyle devletin tüm aygıtlarıyla faillerden yana tavır takınması sebebiyle ve taleplerinin yargı mercilerince dinlenmemesi sebebiyle Şanlıurfa Adliyesi önünde adalet aramak adına nöbet tutmaya başlamıştır. Şenyaşar ailesinin tek isteği ve gayesi soruşturmanın bir an evvel neticeye kavuşturulması ve faillerin cezalandırılmalarıdır. Ez cümle tek talepleri adalettir. Şenyaşar ailesinin bu insani taleplerinden ve adalet arayışından dolayı gözaltına aldırılması, siyasal iktidarın bu taleplerden rahatsız oluşunu ve failleri koruma gayretini akla getirmektedir. Zira adliye önünde adalet talep eden ailenin suç teşkil edecek hiçbir fiili yokken gözaltına alınmalarının başkaca bir açıklaması veya izahı mümkün değildir. Unutulmasın ki bu coğrafyada yaşanan her türlü hukuksuzluğun karşısında, bütün acılı adalet feryatlarını duyan, gören, kaybeden bir Urfa Barosu vardır. Tarihe Suruç Devlet Hastanesi Katliamı olarak geçecek davanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99