Salgında Azalış Olmazsa Sokağa Çıkma Yasağı Gelebilir

Koronavirüsün kuluçka dönemi 12 Nisan Pazar günü sona eriyor. Eğer salgında gerileme meydana gelmezse daha ciddi tedbirler alınabilir.

Salgında Azalış Olmazsa Sokağa Çıkma Yasağı Gelebilir
banner1

Araştırmalar, koronavirüs salgınının Anadolu'ya İstanbul'dan yayıldığına dikkat çekince İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla 30 Büyükşehire ve Zonguldak'a girişler yasaklandı. 31 şehre giriş çıkış yasağının başlama tarihinden itibaren Covid-19'un kuluçka dönemi 12 Nisan Pazar günü sona eriyor.

Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanması Gündemde

Gerileme görülmediği takdirde büyükşehirlerde önlemlerin artırılması konuşulurken, bu kapsamda her şehre farklı izolasyon, pazarların kapatılması, birkaç sektör hariç sokağa çıkma yasağının uygulanması gündemde.

Yeni Tedbirler Alınabilir

Hürriyet'te yer alan detaya göre; büyükşehirlerde gıda, enerji, sağlık gibi sektörler hariç sokağa çıkışların yasaklanması, şehir karantinalarının uygulanması, her şehre farklı izolasyon belirlenmesi, pazar yerlerinin tamamen kapatılması veya belli bölgelere izin verilmesi de gündemde olan diğer konulardan.

Türkiye'deki Son Durum

Türkiye'de yeni tip koronavirüs salgınında toplam vaka sayısı 42 bin 282'ye ulaşırken, hayatını kaybedenlerin sayısı da 908'e yükseldi. Toplamda 276 bin 338 test yapıldı. Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı bin 552 olarak kaydedilirken toplam entübe hasta sayısı da bin 17 olarak dikkat çekti. Öte yandan bugüne kadar toplamda 2 bin 142 vaka iyileşerek sağlığına kavuştu.

HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 15:20
YORUM EKLE