Sağlıkta Şanlıurfa’yı tercih etti

İstanbul’da kalp problemi nedeniyle tedavi gören hasta, operasyon için Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Kardiyoloji doktorları tarafından kalbine "üç kablolu pil" takılan hasta, başarılı bir operasy

Sağlıkta Şanlıurfa’yı tercih etti
banner1

ŞANLIURFA - İstanbul’da rahatsızlanarak yoğun bakıma alınan hastaya kalp pili takılması önerildi. Tedavisini Şanlıurfa’da tamamlamak isteyen hasta Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Polikliniğine müracaat etti. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bedri Caner Kaya tarafından yapılan tetkikler sonucunda 3 kablolu kalp pili takılması uygun görüldü.

Operasyon için onayı alınan hasta Dr. Öğr. Üyesi Bedri Caner Kaya ve Ömer Faruk Çiçek tarafından Anjio Ünitesine alınarak 3 kablolu kalp pili başarıyla takıldı. Takiplerinde herhangi bir problemi olmayan hastanın taburculuğu planlanıyor.

Kalp pillerinin, kalbin yavaş çalışmasına bağlı olarak gelişen sorunları düzeltmede kullanıldığını belirten Kaya “3 kablolu kalp pilleri, başlıca sol dal blogu olan kalp yetmezliği bulunan hastaların tedavisinde kullanılan bir pil grubudur. 3 kablolu denmesinin nedeni kalbin üç ayrı odacığını uyaran 3 adet kablosunun olmasıdır. Bunun yanı sıra ikinci en önemli özelliği, kalpteki hayati risk taşıyan ani ritim değişimlerini fark etmesi ve bu ritim bozukluklarını şok uygulaması ile düzeltmesidir. Bu tür tedavileri Şanlıurfa’da kolaylıkla yapabiliyoruz” dedi.

Başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşan hasta Şükrü Kuş “İstanbul’da tedavi önerildi fakat ben Şanlıurfa’yı tercih ettim. Doktor Bedri Caner Kaya ve Ömer Faruk Çiçek sağlığımla alakalı büyük bir başarıya imza attılar. Sağlığıma kavuştuğum için mutluyum, tüm hastane ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BİHA


YORUM EKLE