Harran Üniversitesi ile kimya firması arasında protokol

Harran Üniversitesi ile Redteks Kimya Tekstil Sanayi A.Ş. arasında imzalanan iş birliği protokolüyle üniversite-sanayi işbirliği, ARGE ve proje ortaklığı yapılacak.

Harran Üniversitesi ile kimya firması arasında protokol
banner2

ŞANLIURFA - Harran Üniversitesi (HRÜ) ile Redteks Kimya Tekstil Sanayi A.Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı.

HRÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’in yanı sıra Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Cevher İlhan Cevheri, Redteks Kimya A.Ş.’den Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Soner Köroğlu, AR-GE Müdürü Mahmut Emir, Satış Müdürü Yaşar Yavuz ve Tekstil Mühendisi Mehmet Şahin hazır bulunduğu protokol imza töreni, Osmanbey Yerleşkesi Rektörlük makamında gerçekleşti.

Protokolle HRÜ’nün tekstil, giyim teknolojisi ve kimya bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik, staj eğitimi, işyeri eğitimi ve burs olanaklarının sağlanmasının yanı sıra mezun öğrencilerin istihdamında öncelik tanınması hedefleniyor. Protokol kapsamında ayrıca üniversitenin çeşitli bölümlerindeki öğrencilerin teknik gezi ziyaretleri ve uygulamalı derslerinde, sanayi sektörünün tecrübelerinden yararlanılması hedefleniyor.

Protokol dahilinde HRÜ'nün Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojisi Programı Laboratuvarı’nın tekstil kimyasalları ve yardımcı kimyasallarının, kuruluş tarafından temini taahhüt edildi. Ayrıca kuruluşun tekstil ve kimya konusundaki analizlerinde HRÜ Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBTAM) imkanlarından yararlanması kararlaştırıldı.


BİHA


YORUM EKLE