Sağlık-Sen Urfa Şubesinde "Haksızlığa karşı, vefa göstergesi"

Sağlık-Sen Urfa Şubesi, Memur-Sen kurucusu Mehmet Akif İnan ölüm yıldönümünde anma programı düzenliyor. Program, genel merkez tarafından görevden alınan sendika başkanına hem destek amaçlı hemde haksızlığa karşı vefa göstergesi olacak.

Sağlık-Sen Urfa Şubesinde
banner2

Şanlıurfalı şair-yazar Memur-Sen kurucusu Mehmet Akif İnan Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi tarafından kabri başında anılacak. 

Geçtiğimiz günlerde Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir, süresiz olarak görevden alındı. Karar, sendika yönetimi ve üyeleri tarafından "Haksızlık" olarak yorumlandı. Olayın ardından sendika Şanlıurfalı şairin vefatının 20. yıldönümü nedeniyle program düzenleneceklerini açıkladı. 23 Ağustos Pazar günü saat 17.00'da başlayacak programa tüm sendika üyeleri sendika kurucu başkanı İnan’ın" Gel kurut bu çağın kargaşasını, seninle beklenen şimdi şafaktır" sözleriyle davet edildi.  

Açıklamada ise genel merkezin aldığı karar eleştirilerek "Şube Başkanımız başta olmak üzere yönetim kurulumuza, Genel Merkezimizce uygulanan; zulüm, haksızlıklar ve vesayete karşı, vefanın ve dik duruşun yanında olmak için Kurucu Genel Başkanımız Merhum Mehmet Akif İnan'ın kabrinde buluşuyoruz." denildi.

Program ile hem görevden alınan Yabir’e destek olmak hem de kurucu başkana vefa göstergesinde bulunmak amaçlanıyor. 

BİHA

YORUM EKLE