Sağlık-Sen Şanlıurfa: Üyelerin İradesi Dikkate Alınmamıştır

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası(Sağlık-Sen) Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir’in görevden alınmasının ardından Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi sosyal medyadan bir açıklama yaptı.

Sağlık-Sen Şanlıurfa: Üyelerin İradesi Dikkate Alınmamıştır
banner1

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir, Çarşamba günü Genel Merkez tarafından görevinden süresiz uzaklaştırıldı. Bu durum üzerine Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi bir açıklama yaptı.

Sağlık-Sen Şanlıurfa’dan yapılan açıklamada, üyelerin iradesi ile teşkilatın tavsiyesinin dikkate alınmadığı belirtildi.

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi’nin sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

‘’Üzülerek öğrendik ki Şube Başkanımız Abdulkadir Yabir, Genel Merkez eli ile (süresiz uzaklaştırılarak ) görevinden alınmıştır. Ne üyelerin iradesi dikkate alınmıştır, ne de teşkilatın tavsiyeleri dikkate alınmıştır. Bir yıldan beri süre gelen Genel Merkezin caydırıcı ve yıpratıcı yaptırımlarına rağmen, sendikamızın ismine leke gelmemesi için Abdulkadir Yabir ve teşkilatı hiçbir şekilde karşı bir cevap hakkı kullanmamasına rağmen öncelikle profesyonel sendikacılığı iptal edilen başkanımızın, şimdi de başkanlığı fiilen elinden alınmıştır.

Bunu ne Şanlıurfa Sağlık-Sen teşkilatı olarak biz, ne de değerli üyelerimiz hiçbir şekilde uygun bulmuyor, kabul etmiyoruz. Gerekli hukuki süreci başlatıp her platformda hakkımızı savunacağımızı, buradan bildiriyoruz.

Böylesine zorlu günleri geçirdiğimiz bir zamanda, sağlıkçıların hakları için kısıtlı imkanlara ve yalnızlaştırma politikalarına rağmen olağanüstü emek harcayan Abdulkadir Yabir başkanımızı asla yalnız bırakmayacağız. Gönül isterdi ki Genel Merkezimiz başkanımızın görevden ayrılması için yapmış olduğu çalışmaların yarısını, sağlıkçı arkadaşlarımızın haklarını, çalışma ortamlarının rahatlığını, ödeneklerinin arttırılmasını sağlayacak bir çalışma içerisinde olsaydı.

Bizim bir davamız var, Merhum Mehmet Akif İnan'ın davası. O dava üzere sadığız ve asla o yoldan dönmeyeceğiz. Davaya sadık olanlara her zaman sadık olduk. Ancak yönünü kaybedenlere sadakat değil hakikat dile getirilir. Yedi güzel adamdan birisi olan davamızın kurucusu Merhum Mehmet Akif İnan'ın dediği gibi ‘’Kim demiş her şeyin bitişi ölüm destanlar yazılır mezarımızdan...’’

YORUM EKLE

banner99