Koronavirüse Yakalanan Urfalı Doktora Maaş Şoku!

Koronavirüs salgınıyla en önde mücadele eden hekimler, eksik maaş şoku yaşıyor. Şanlıurfa’da Harran Üniversitesi Hastanesi Acil Servisinde çalışan Abdurrahman Öz de maaş kesintisiyle karşı karşıya kaldı.

Koronavirüse Yakalanan Urfalı Doktora Maaş Şoku!
banner2

Özlem Dikmen/ Ajans Urfa

Bir hastasından bulaşması ile koronavirüse yakalanan Şanlıurfalı Doktor Abdurrahman Öz, 21 günlük karantina sürecinin ardından son testinin negatif çıkması ile işinin başına döndü. Yeniden Kovid-19'a yakalanan hastalar için mücadele vermeye başlayan Öz, karantina sürecinde maaşının kesinti yapılmasına tepki gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Harran Üniversitesi Hastanesi Acil Servisinde 24 nöbeti öncesi Kovid-19 belirtileri gösteren Şanlıurfalı Doktor Abdurrahman Öz, Kovid-19 testi yaptırdı. Test yaptırdıktan sonra kendini karantinaya alan Öz’ün test sonucunun da pozitif çıktığı öğrenildi. 21 günlük karantina sürecinden sonra son testi negatif çıkan Öz, yeniden işinin başına döndü.

Koronavirüse yakalanan hastalar ile mücadelesi yeniden başlayan aile hekimi Öz, virüse yakalanması ve 21 gün karantina altında olmasına rağmen maaşının çalışmadığı gün oranında kesildiğini kaydetti.

Öz: Hastalar, Maaş Kesintisi Yaşamamak İçin Benden Rapor Alırken...

Sosyal medya hesabından duruma tepki gösteren Öz, "Hastalarımdan birinden covid bulaştı ve 14 gün evde tedavi alıp karantinada kaldım, 14 gün sonunda 1 hafta daha çalışma dendi. (Sağ olsunlar) 21 gün sonunda işime döndüm ve hasta bakmaya devam ediyorum. Bugün açıklanan bordro da sağ olsunlar 10 günlük maaş yatırmışlar. Üzüldüğüm nokta, bu süreçte birçok hasta maaşı kesilmesin diye gelip benden rapor aldı ve almaya devam ediyor ama ben aile hekimiyim, hastalanırsam sözleşmemde çalıştığım gün kadar maaş alabiliyorum. Alkışlamaya devam edin bizi" sözleriyle isyan etti.

Şanlıurfa'da raporlu olan bazı hekimlerin de aynı sorunu yaşandığını belirten Öz, dava açmaya hazırlandıklarını söyledi.

AJANSURFA

YORUM EKLE