Fakıbaba’dan tepki: Temsil ettiği kitleye haksızlıktır

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir, Genel Merkez tarafından görevden uzaklaştırılmasına tepki gösteren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba; “Abdulkadir Yabir’in görevden alınmasını esefle kınıyorum” dedi.

Fakıbaba’dan tepki: Temsil ettiği kitleye haksızlıktır
banner1

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir, yaklaşık 2 yıl önce yapılan seçimde 84 oy alarak başkanlığa seçildi.  Geçtiğimiz günlerde Genel Merkez tarafından disiplin suçu gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan Abdulkadir Yabir’e sosyal medyadan destekler sürüyor.  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medya hesabı üzerinden Yabir’e destek verdi.

Merkezin bu süreçte sağlık çalışanların haklarını savunması gerektiğine dikkat çeken Fakıbaba, “Salgın döneminde büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarının temsilcisi,  Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir 'in görevden alınmasını esefle kınıyorum.

Genel Merkezin bu süreçte sağlık çalışanların haklarını savunmak yerine makam hırsıyla almış olduğu bu karar, temsil ettiği kitleye haksızlıktır. Bu kararın tekrar gözden geçirilerek yanlıştan dönüleceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

BİHA 

YORUM EKLE