Pet Shop sahiplerine eğitim semineri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelinde ev ve süs hayvanları satışı yapan Pet Shop sahiplerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Pet Shop sahiplerine eğitim semineri
banner1

ŞANLIURFA- Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ev ve süs hayvanları satışı yapan Pet Shop sahiplerine yönelik eğitim semineri düzenlendi. Seminerde, Ulusal ve uluslararası yasalarda yer alan hayvan hakları hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Seminere kent genelinde ev ve süs hayvanı satışı yapan Pet Shop sahipleri katıldı.

11 Nisan Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen eğitim programında, Tarım ve Orman Müdürlüğü Uzman Veteriner İsmail Tolu ile Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Besime Doğan Daş, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanun'un getirdiği yeni sorumluklar, ev ve süs hayvanları satışı, barınma ve eğitim yerlerinin standartları, açılış, ruhsat, çalışma ve denetlenmesi, hayvanların korunmasına dair  uygulama yönetmeliği, Nesli Tehlike Altındaki Türlerin Ticaretine İlişkin Sözleşme (Cites), hayvanların korunmasına dair Avrupa sözleşmesi hakkında bilgiler verdi.                                                                                                                           

BİHA


YORUM EKLE