NASA'nın 'challenge' etkinliği Şanlıurfa’da yapıldı

Tüm dünyada yaklaşık 100 ülke ve 177 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen “NASA Space Apps Challenge” etkinliği bu yıl Şanlıurfa’da düzenlendi.

NASA'nın 'challenge' etkinliği Şanlıurfa’da yapıldı
banner1

Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) tarafından her yıl yaklaşık 100 ülke ve 177 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen “NASA Space Apps Challenge” etkinliği, bu sene Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü’nde düzenlendi. Etkinlik, Harran Üniversitesi ve National Aeronautics and Space Administration’ın ortaklığında Bilim ve Teknoloji Topluluğu tarafından 18-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Etkinliğe Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Dünyada ve uzayda karşılaşılan zorluklarla başa çıkabilmek için düzenlenen etkinlikte, kodlayıcılar, bilim insanları, tasarımcılar, hikaye anlatıcıları, yapımcılar, teknoloji uzmanları ve uzay meraklıları bir araya geldi. Etkinliğin sonunda projelerin sunumu ve elemeler yapıldı, ilk üçe giren projeler belirlendi.

Yarışmaya kabul edilen kategoriler ise şunlar oldu:

  • Dünya Okyanusları
  • Ayımız
  • Yakın ve Uzak Gezegenler
  • Yıldızlar
  • Dünyamızda Yaşamak

 BİHA

YORUM EKLE

banner99