“Müslüm Baba” müzesinde anıldı

Şanlıurfalı merhum sanatçı Müslüm Gürses’i vefatının 9. yıl dönümünde sevenleri Karaköprü’de bulunan Müslüm Gürses Müzesine giderek andı.

“Müslüm Baba” müzesinde anıldı
banner1

KARAKÖPRÜ- Doğukent Mahallesinde Yaşam Park içerisinde bulunan müzeyi Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli de ziyaret ederek merhum sanatçıyı yad etti. Baydilli, Müslüm Gürses’in kişisel kıyafet ve eşyalarını inceleyip anı defterine duygu ve düşüncelerini yazarken, müzeyi ziyaret eden vatandaşlarla da sohbet etti.

Arabesk müziğin en büyük temsilcilerinden olan ve 3 Mart 2013’te yaşama veda eden Müslüm Gürses’in gerek sahne kıyafetleri gerek enstrümanları gerekse kişisel eşyaları daha önce Şanlıurfa Valiliği bünyesinde açılan müzede sergilenirken, Karaköprü Belediyesi bu materyalleri alıp müzeyi Karaköprü’ye taşımıştı. Baydilli, tüm ülkeye mal olmuş bir sanatçının hatıralarını yaşatan müzeyi ilçeye kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Başkan Baydilli konuşmasına şöyle devam etti:

“Müzemize 9 aylık sürede 10 binin üzerinde ziyaret gerçekleştirildi. Büyük bir sanatçı olan Müslüm Gürses’in eşyalarının, plaklarının, kıyafetlerinin sergilendiği müzemizi bugün farklı bir nedenle ziyaret ettik. 9 yıl önce bugün vefat eden Müslüm Baba’yı bugün vatandaşlarımız gibi ben de müzemizi ziyaret ederek andım. Merhum sanatçıya Allah’tan rahmet diliyorum, sevenlerine sabır diliyorum.”

BİHA

 

 


YORUM EKLE