Mimarlar Odasından 'yeşil alan' açıklaması

Şanlıurfa Mimarlar Odası Başkanı Ferhat Karadağ, yaptığı açıklamada, “Yeşil alan gaspı artık şehrimizin ekolojik dengesini bozacak düzeye ulaştı. Şanlıurfa Mimarlar Odası olarak yeşil alan gasplarının takipçisiyiz” dedi.

Mimarlar Odasından 'yeşil alan' açıklaması
banner1

Türkiye’nin orman yönünden en fakir illeri arasında yer alan Şanlıurfa’da, yeşil alanların artırılması için çok sayıda kampanya başlatıldı. Kampanyalar, vatandaşların da desteği ile devam ederken, Şanlıurfa Mimarlar Odası Başkanı Ferhat Karadağ sosyal medya hesabında bir açıklama yaptı.

Kentteki yeşil alanların gasp edildiğini öne süren Karadağ, yeşil alanların yok edilmemesi için konunun takipçisi olacaklarını açıkladı. Özellikle bazı eğitim kurumlarının yeşil alanları yok ettiğini iddia eden Karadağ’ın açıklaması şu şekilde:

“Yeşil alan gaspı artık şehrimizin ekolojik dengesini bozacak düzeye ulaştı. İlin yerel yöneticileri bu gasplara 2 milyonluk şehrin menfaati yerine kişisel menfaatleri ön plana alarak hareket etmesi kabul edilemez. Şanlıurfa Mimarlar Odası olarak yeşil alan gasplarının takipçisiyiz. Mimarlar Odası olarak belirlediğimiz özellikle eğitim kurumlarının yeşil alan gasplarını kamuoyuna ar-ge çalışmalarımızın akabinde duyurup gereken yasal işlemleri başlatmak için ilgili mercilere başvurumuzu yapacağız.”

BİHA

YORUM EKLE