Haliliye’de kadınlar, kurslarla meslek sahibi oluyor

Haliliye Belediyesi, Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerinde açılan ücretsiz kurslarla kadınların meslek edinme ve ev ekonomisine katkı sunmalarına imkân sağlıyor.

Haliliye’de kadınlar, kurslarla meslek sahibi oluyor
banner1

Haliliye Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile ilçede çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda pozitif ayrımcılıkla, yaşamın her alanında kadınların yer almasını isteyen Haliliye Belediyesi, faaliyetlerini sürdürüyor.
 


 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Süleymaniye, Ertuğrul Gazi, Devteşti ve Ulubatlı Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerinde kadınların meslek edinmesine yönelik ücretsiz kurslar devam ediyor. Kadınlar, burada ilgi alanlarına yönelik seçtikleri kurslarda alanında uzman eğitmenler tarafından eğitime tabi tutuluyor.
 

Kursiyerler Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerinde dikiş nakış, el sanatları, kuaförlük kursları alıyor. 3 ay süre ile eğitim gören kadınlar kurs bitiminde Milli Eğitim onaylı sertifika almaya hak kazanıyor. Sertifikalarını alan kadınlar ayrıca kalfalık ve ustalık belgesi almaya da hak kazanıyor. Kurslarda birçok ürünü işleyen kadınlar burada meslek edinmenin yanı sıra ürettikleri ürünleri satarak aile ekonomilerine de katkı sağlıyor. Kurslara katılan kadınlar Haliliye Belediyesinin bu hizmetlerinden dolayı memnun olduklarını belirterek, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür etti.

BİHA

YORUM EKLE