Maraş'taki hasta Urfa'da sağlığına kavuştu

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şanlıurfa’nın yanı sıra çevre illerden gelen hastalar için de umut olmaya devam ediyor.

Maraş'taki hasta Urfa'da sağlığına kavuştu
banner2

65 yaşındaki Hacı Yılmaz, iki hafta önce başlayan göğüs ağrısı şikâyeti ile Kahramanmaraş’ta birkaç farklı bölüme başvurdu.

Hastanın en son çekilen tomografisinde aort diseksiyonu saptanınca, kalp damar cerrahisi tarafından Kahramanmaraş’taki hastaneye yatırılıp tedavisine başlandı ve  müdahale edilecek uygun hastane aranmaya başlandı. Kahramanmaraş ve çevre illerdeki hastanelerin kabul edemediği hastayı, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi kabul etti.

Hacı Yılmaz, ambulans ile Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Gerekli tedavisi Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Ürküp ve Op. Dr. M. Ziya Bağış tarafından yapılarak anjio için hazırlıklara başlandı. Anjio ile TEVAR (kapalı yöntem ile aort damarının tamiri) işlemi yapılıp işlem sonrası bir gece yoğun bakımda tutulan Hacı Yılmaz, işlem sonrası 3 gün müşahede altında tutuldu ve sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Hastanede açık kalp ameliyatları ve endovasküler (kapalı yöntem ile damar ameliyatları) işlemlerin uzun yıllardan beri yaptıklarını kaydeden Ürküp, "Bu süreç içerisinde hem idaremizin desteği hem de ekip arkadaşlarımızın gayretleri ile artık hastanemiz dış merkezlere hasta sevk eden değil çevre illerden hasta kabul eden bir Hastane konumuna gelmiştir" ifadelerini kullandı. 

BİHA

YORUM EKLE

banner99