Lösemili çocuklar doyasıya eğlendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince organize edilen Minik Kahramanlar Sanatla Buluşuyor etkinlikleri kapsamımda lösemili çocuklar, Ebru sanatıyla tanışıp, palyaçolarla birlikte eğlenerek güzel bir gün yaşadı.

Lösemili çocuklar doyasıya eğlendi
banner2

ŞANLIURFA - 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası çerçevesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Lösemili çocuklara yönelik ’Lösemi Değil, İyilik Bulaşır’’ etkinliğiyle minik kalplere dokunuldu.

Minik kahramanlar sanatla buluşuyor faaliyeti kapsamında düzenlenen etkinliğe Hastane Başhekimi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Kaya, Hastane yöneticileri, doktorlar, hemşireler ve tedavi gören lösemili çocuklar katıldı.

Kültür ve Turizm Daire Başkanlığınca düzenlenen organizasyonda minik çocuklar palyaçolarla oyunlar oynayarak güzel bir gün yaşadı. Yüzlerin güldüğü etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlenerek Ebru sanatı ile tanıştı.

Ebru Sanatçısı Mehmet Alper Çiftçi, çocuklarla su teknesinde ebru yaparak sanatın inceliklerini anlattı.

Çocukların farklı bir gün yaşadığını anlatan Hemşire Melek Karaca, tedavi gören lösemili çocukların eğlenerek güzel vakit geçirdiklerini söyledi.

BİHAYORUM EKLE