Lösemi hastaları için boyama etkinliği

Eyyübiye’de 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında öğrencilerle boyama etkinliği yapıldı.

Lösemi hastaları için boyama etkinliği
banner2

EYYÜBİYE -Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Eyyübiye İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Eyyübiye Ortaokulu bahçesinde  “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında el baskısı boyama etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte, öğrenciler, sınıf öğretmenlerinin gözetimiyle okul bahçesinde açılan bez tuvale, avuçlarının içine sürdükleri boya ile baskı yaptı.

Öğrenciler etkinlikten büyük keyif alırken, çeşitli renklerdeki boyalı elleriyle bez tuvale çok sayıda baskı yaptı. Öğrenciler, “Lösemi değil iyilik bulaşır” sloganı atarak etkinliğin tadını çıkardı.

“SEVGİ VE UMUT İKİ ÖNEMLİ ANA UNSUR”

Eyyübiye İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Kezban Yavuz Emik, kan hastalığı olan lösemiye Türkiye’de ve dünyada her yıl binlerce çocuğun yakalandığını ifade etti.

Löseminin küçük bedenlerde oldukça zorlu bir tedavi sürecine girdiğini belirten Emik, şunları kaydetti:

“Lösemi ciddi fakat tedavisi olan bir hastalıktır. Sevgi ve umut lösemili çocuklarımızın ihtiyacı olan öncelikli iki ana unsurdur. Löseminin yaygınlığı ve tedavi edilebilirliği konularına dikkat çekmek adına Türkiye’de 2-8 Kasım tarihleri arasında Lösemili Çocuklar Haftası kutlanmaktadır. Bugünde Eyyübiye’de üçüncü sınıf öğrencilerimizle basması boyama etkinliğimizi gerçekleştirdik”.

BİHA
YORUM EKLE