Kuş: Belediyecilik sadece altyapı ve üstyapı yapmak değil

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, gündüz sahada gece de mahalle toplantılarıyla vatandaşlarla iç içe olmaya ve talepleri yerinde dinlemeye devam ediyor.

Kuş: Belediyecilik sadece altyapı ve üstyapı yapmak değil
banner1

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, mahalle toplantılarıyla vatandaşı dinlemeyi ve taleplerine çözüm üretmeyi sürdürüyor. Kuş, son olarak Ruha Mahallesinde, Mahalle Muhtarı Mehmet Polat, bölge mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Eyyübiye Belediyesi olarak bugüne kadar yapılan ve yapmayı planladığı projeleri anlatan Kuş, daha sonra vatandaşları tek tek dinleyip, taleplerini aldı. Kuş, taleplerin kısa sürede çözümü için ilgili birim amirlerine gerekli talimatları verdi.

Eyyübiye’yi birlikte yönetmeye devam edeceklerini belirten Kuş, “Gündüz sahada esnaf kardeşlerimiz ile gecede mahalle mahalle dolaşıp mahalle ahalisi ile birlikteyiz. Bizlere en çok mutluluk veren mahalle ahalisi ile birlikte olduğumuz anlardır.  Onlarla istişare etmek taleplerini dinlemek ve bunları yerine getirmek bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Bugün de Ruha Mahallemizdeyiz. Sağ olsun muhtarımızın çalışmaları ile mahalle sakinleri burada toplandı. Mahalle sakinlerinin sıkıntılarını dinledik, neler yapılması gerekir noktasında kendileri ile istişarelerde bulunduk. Zaten aldığımız taleplerin birçoğunu programa almıştık. Yakın bir zaman içerisinde programladığımız projeleri hayata geçireceğiz. Bize gelen talepleri de not aldık, onları da kısa bir zaman zarfı içerisinde tamamlayacağız ve gerek Ruha Mahallemize gerekse 168 mahallemizin sıkıntılarını 5 yıl içerisinde çözeceğiz. Belediyecilik sadece altyapı ve üstyapı yapmak değil. Cumhurbaşkanımızın en son seçimlerdeki sloganı neydi? Belediye işi gönül işidir. Biz de bunu icra etmeye çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın direktiflerine uymaya çalışıyoruz, talimatlarına uymaya çalışıyoruz. Gündüz sahada gece vatandaşlarımız ile birlikte görev süremizi tamamlayacağız” dedi.

Ruha Mahalle Muhtarı Mehmet Polat da Kuş’a teşekkür edip, “Sağ olsun başkanımız her zaman yanımızda. Bizleri dinleyip, taleplerimize anında cevap veriyor. Allah kendisinden razı olsun. Bizler Başkanımızdan memnunuz” dedi.

Kuş’a çalışmalarından dolayı teşekkür eden vatandaşlar ise şunları söyledi: Başkanımız Mehmet Kuş her zaman sahada. Bizler kendisini hep görüyoruz. Daha önceden böyle bir şeyle karşılaşmamıştık. Seçimden seçime gelip giden değil artık her zaman içimizde olan bir başkanımız var. Allah kendisinden razı olsun. Çalışmalarından memnunuz.”

BİHA

YORUM EKLE