Viranşehir Belediyesi, ekmek zammına itiraz etti

Viranşehir Belediyesi, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığının bildirdiği ekmek fiyatına itiraz ederek, Kaymakamlığa dilekçe verdi.

Viranşehir Belediyesi, ekmek zammına itiraz etti
banner1

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşların en temel ihtiyaç olan ekmeğin yeni düzenlenen tarife ile fiyatın yüksek belirlendiği yönünde belediyeye yoğun başvurular olduğunu belirtti.

Ekinci, Viranşehir Kaymakamlığına itiraz dilekçesi verdiklerini belirterek, “Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığının 11 Şubat 2020 tarih ve 28 sayılı yazılarıyla Viranşehir ilçesinde geçerli olmak üzere ekmek fiyat tarifesi belirtilmiş olup bu yeni tarife 12 Şubat 2020 tarihinde Belediye Başkanlığımıza bildirilmiştir. Yeni belirlenen fiyat tarifesi incelendiğinde 240 gram ekmek fiyatının 1,5 TL olarak düzenlendiği görülmüştür. Eski fiyat tarifesinde 200 gram ekmek 1 TL'ye satılmakta iken yeni düzenlenen tarifeye göre yüzde 25 oranında ekmek fiyatına zam yapıldığı tespit edilmiştir. Bu nedenle yukarıda söz konusu olan rayiç fiyatının yüksek olduğu, bu da ilçemizde yaşayan halkın bu ekmek zammından etkileneceği, ekmeğin sofrada bulunulması zorunlu ve vazgeçilmez bir gıda olduğu bilinmesine rağmen yüksek oranda yapılan bu zamanın ilçemizde yaşayan birçok fakir ve yoksul vatandaşı etkileyeceğinden dolayı 5362 sayılı kanunun 62. Maddesi gereğince yapılan bu zammın yeniden değerlendirilip, iptal edilmesi hususu hakkında dilekçemizi Viranşehir Kaymakamlığına gönderdik” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99