Kurtuluş: Maddeden uzak, spor-sanata yakın bir gençlik oluşturmalıyız

Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şerif Kurtuluş, Yeşilay Haftası dolayısıyla tütün ve tütün ürünlerinin zararlarına ilişkin uyarılarda bulundu.

Kurtuluş: Maddeden uzak, spor-sanata yakın bir gençlik oluşturmalıyız
banner2

ŞANLIURFA - Harran Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şerif Kurtuluş, Yeşilay haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kurtuluş yayımladığı mesajda, “Kendi yaşam tercihlerimizi sigaradan arındırarak devam ettirmemiz sağlıklı ve sömürüsüz bir yaşam için çok önemlidir” ifadesini kullandı.

Maddeden uzak, spor-sanata yakın bir gençlik oluşturulması gerektiğine dikkati çeken Kurtuluş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Görsel medyada bize dayatılan tütün ürünleri sahnelerini fark etmemiz ve kendi yaşam tercihlerimizi sigaradan arındırarak devam ettirmemiz sağlıklı ve sömürüsüz bir yaşam için çok önemlidir. Maddeden uzak, spor-sanata yakın bir gençlik için sigaradan kurtulmamız gerekmektedir.”

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç Dr. Ahmet Güzelçiçek ise, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi uyuşturucu maddelerden uzak tutup, onların sosyal, kültürel ve sportif alanlar içerisinde yer almalarına destek vermeye ve Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

BİHA


YORUM EKLE