AÖL Sınav Sonuçları Bugün Açıklanacak!

Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen Açık Öğretim Lise (AÖL) sınavının sonuçları bugün açıklanacak.

AÖL Sınav Sonuçları Bugün Açıklanacak!
banner1

AÖL sınav sonucunu dört gözle bekleyen öğrenciler, çeşitli nedenler ile örgün eğitime devam edememiş ya da eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmıştı. Geçen haftalarda AÖL sınavına giren öğrenciler //aolweb.aol.meb.gov.tr/ adresinden sonuçlarını öğrenebilecekler.

AÖL 3. Dönem Açıklaması MEB’den Geldi

Twitter hesabından 3. Dönem ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) şu paylaşımda bulundu:

“Zorunlu eğitim çağı dışına çıkmış ve eğitimlerini çeşitli nedenlerle tamamlayamamış vatandaşlarımıza yönelik açık öğretim hizmetleri, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı açık öğretim okulları aracılığıyla yürütülmektedir.”

Koronavirüs salgınına karşı ülkemizde yürütülen mücadelenin devam ettiğini belirten MEB; “Millî Eğitim Bakanlığı olarak 2019-2020 eğitim öğretim yılında örgün eğitime devam eden öğrencilerin, herhangi bir hak kaybına uğramadan 1. dönem aldığı ders notlarıyla bir üst sınıfa geçmeleri veya mezun olmaları sağlanmıştır. Örgün eğitime devam eden öğrencilere sağlanan bu imkândan açık öğretim okullarına kayıtlı ve 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış, 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan tüm öğrenciler de faydalanacaktır.

Açık öğretim okullarında öğrenim gören örgün eğitim çağı dışına çıkmış öğrencilerin salgın döneminde yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi, yeni eğitim öğretim yılı kayıtları ve yüz yüze eğitim uygulamalarının zamanında başlatılabilmesi için açık öğretim okullarının 3. dönem sınavları yapılmış kabul edilerek öğrencilerin 3. dönem kayıt yenilemeleri otomatik olarak yapılarak bir dönemde alabilecekleri toplam ders sayısı kadar ders atanacak ve otomatik olarak atanan bu derslerden öğrenciler başarılı sayılacaktır. Millî Eğitim Bakanlığının sunduğu bu imkândan; açık öğretim okullarında kayıtlı 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan yurt içi ve yurt dışındaki öğrenciler faydalanacaktır” ifadelerini kullandı.

Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin ise 24 Ağustos - 9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Sözcü

YORUM EKLE