Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi Geliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Rize’de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada tüm acil durum numaralarının tek bir numara çevrileceğini bildirdi.

Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi Geliyor
banner1

Bakan Soylu tüm acil durum numaralarının tek bir numaraya dönüştürülerek hizmete erişimde kolaylık sağlanacağını belirtti.

112 Acil Çağrı Merkezi tesisi açılışında konuşan Soylu; ‘’112 yazılımı dünyada birçok ödülün sahibi. Özellikle salgın döneminde 112 altyapısıyla vatandaşlarımıza pek çok hizmet sunduk” dedi.

Bakan Soylu; ‘’Hedefimiz, önümüzdeki Haziran’da 155 Polis İmdat, 156 Jandarma, 158 Sahil Güvenlik, 112 Acil Sağlık 177 Orman, 122 AFAD, 110 İtfaiye gibi tüm acil durum numaralarının aynen dünyanın gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi tek bir numarayla çevrilmesiyle ulaşmaktır 112'ye. Yani vatandaşımız Türkiye'nin her yerinden 112'yi arayacak ve diğer numaralarla birlikte 'Acaba hangisi hangi numaraydı?' kafasını karıştırmadan bir noktaya ulaşacak. Bu noktada dünyanın birçok ülkesinden de ileride olduğumuzu, hedefimizin de etrafımızdaki coğrafyaya bunu ihraç etmek olduğunu bir kez daha huzurlarınızda arz ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE