Kılıçdaroğlu: İktidarımızda il olacak

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır programının ardından geldiği Siverek’e il olma sözü verdi.

Kılıçdaroğlu: İktidarımızda il olacak
banner1

ŞANLIURFA- Kılıçdaroğlu, Siverek'te partiye üye katılım toplantısına katıldı.  Kılıçdaroğlu, Sivereklilerin il olma talebini bildiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"İl olma talebi konusunda dernek kurduğunuzu da biliyorum. Bu mücadelenin uzun süredir verildiğini de biliyorum. Bir tarafa not edin. 'Kılıçdaroğlu söz verdi' deyin 'İktidar olduğunda Siverek il olacak' deyin. Bu sözü verdik bunu bir tarafa yazın. Kılıçdaroğlu halk adamıdır. Kılıçdaroğlu dava adamıdır, garibanların yanındadır. Kılıçdaroğlu eğer bir kişi 'Ben haksızlığa uğradım' diyorsa onun yanındadır. Hakkın, adaletin, hukukun yanındadır"

6 İLDE ÇİFTÇİLERE ÜCRETSİZ ELEKTRİK VAADİ

Geçtiğimiz aylardaki Şanlıurfa'ya ziyaretini hatırlatan Kılıçdaroğlu, bütün çiftçilere elektriği bedava verme sözünü anımsattı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“İki milyon 300 bin arazi taşlık ekilmiyor. Allah'ın güneşi var. Güneşten ısıyı alırken bir şey vermiyorsun. Güneş tarlalarını kurarız, elektrik elde ederiz aynı zamanda artan elektriği de satarız. Erdoğan, 'Elinden tutan mı var' dedi. 6 ilde Şırnak, Siirt, Şanlıurfa, Diyarbakır bütün buralarda 3 milyar dolarlık yatırım yapacağız. 3 milyar dolarlık yatırımı yaptığımız zaman 5 bin megavat elektrik elde edilecek. Bu elektrikle bu 6 ildeki bütün çiftçilere elektrik ücretsiz verilecek. Erdoğan, 'Elinden tutan mı var' diyor. Benim elimi tutmazsan, istediğim teşviki verirsen, istediğim taşlık arazileri tahsis edersen, elektrik dağıtım şirketlerine verdiğin hakkı bu şirkete de verirsen söz veriyorum 5 bin megavat gücünde elektrik elde edilecek ve bütün çiftçilere elektrik ücretsiz verilecek. Yiğit adam sözünde durur dimi? Siverek'ten bir kez daha sesleniyorum. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyorsun. Eğer sözünün eriysen benim istediğim beş şeyi vereceksin göreceksin yatırım nasıl yapılıyor. Göreceksin çiftçiye elektrik nasıl ücretsiz veriliyor”.

BİHA

 


YORUM EKLE