Sağlık Bakınlığı 20 bin personel alacak

Sağlık Bakanı Koca, 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin sürekli işçi olmak üzere toplam 20 bin personel alınacağını açıkladı.

Sağlık Bakınlığı 20 bin personel alacak
banner1

ŞANLIURFA- Konuya ilişkin detayları sosyal medya hesabından paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca verdi. Koca'nın açıklamasına göre, bakanlığa 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin sürekli işçi alınacak. Başvurular 15 Mart da başlayıp, 21 Mart da sona erecek.

 Bakan Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi:

“Bakanlığımız, Cumhurbaşkanlığınca verilen atama izniyle, 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin sürekli işçi alımı daha yapıyor.

Bu çerçevede, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 10 bin sözleşmeli sağlık personeli alım sürecini başlatıyoruz. Branş dağılımlarını da içeren bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderildi. Alım şu unvanlarda yapılacak: 5.175 Hemşire, 800 Ebe ve 3.293 Sağlık Teknisyeni/ Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi.

Ayrıca temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 10 bin sürekli işçi alımı yapılacaktır.

Sürekli işçi alımı Başvuruları 15 Mart 2022 - 21 Mart 2022 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılabilecektir. Bakanlığımızca yapılacak 20.000 yeni atama sağlık camiamıza, yeni arkadaşlarımıza ve milletimize hayırlı olsun.”

BİHA

 


YORUM EKLE