TMO’dan açıklama: Panik yok, yağımız yeterli

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, stoklarda yeteri kadar ayçiçeği yağının bulunduğunu ifade etti.

TMO’dan açıklama: Panik yok, yağımız yeterli
banner1

ŞANLIURFA- Ayçiçek yağında stokların tükendiği yönündeki haberler yalanlanırken, konuya ilişkin yeni bir açıklama Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal'dan geldi.

Bir TV programının sorularını yanıtlayan Güldal, hem ayçiçeği yağı hem de buğday ve unda bir sorunun yaşanmadığını, stokların yeterli miktarda olduğunu belirtti.

Güldal, "Hem piyasada stoklarda ve toptancılarda hem de sanayicimizin elinde yeteri kadar ayçiçeği yağı ve tohumu var. Kimin elinde ne kadar ürünü olduğunu kayıt altında" dedi.

Güldal, özellikle buğday konusunda TMO olarak tedariki sağlandığını ve makul fiyatlardan tüketiciye ulaştırıldığını ifade etti.

Tüketicinin yokluk fikriyle paniğe sevk edildiğini ancak, tedarikte bir sorun olmadığını, Rusya'dan gemilerin yola çaktığını dile getiren Güldal, halkı rahat olmaya çağırdı.

Bu yıl iyi bir sezon yaşandığını kar ve yağmurların yeterli olduğunu dile getiren Güldal, hasat dönemine birkaç kay kaldığını buğday, un ve yemde de bir sorun yaşanmayacağının altını çizdi.

Güldal, yem konusunda da Temmuz ayından beri regülasyon olduğunu, 3.2 milyon ton yem ham maddesinin makul fiyatlardan satıldığını aktardı.

BİHA

 


YORUM EKLE