Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi koronaya yakalandı!

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Ahmet Güzelçiçek koronavirüse yakalandığını duyurdu.

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi koronaya yakalandı!
banner1

Şanlıurfa’da sağlık sektöründe koronavirüse yakalanan isimlere bir yenisi daha eklendi.

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek bugün yaptığı açıklama ile testinin pozitif çıktığını belirterek koronavirüse yakalandığını duyurdu. Evde karantinada olduğunu dile getiren Başhekim Güzelçiçek "Ülkemizde ve şehrimizde artarak etkisini gösteren Covid 19, sağlık personelinde ciddi bir pozitiflik oranına ulaştı. Bugün şikayetlerimin olması üzerine yaptırdığım Covid testi pozitif gelmiştir. Evde karantinadayım. Sağlık durumum iyidir. Herkesten dua beklerim." dedi.

Salgınana yakalananlara da seslenen Başhekim Güzelçiçek "Bildiğimiz tedbirlere ilaveten; vicdan ve vebali de ekleyelim. Pozitif olan kendini mutlak karantinaya almalı çünkü böyle yapmadığında toplumun diğer kesimlerine bulaştırabilir ve bununda kul hakkı gibi bir vebali olacağını bilmelidir.." diye konuştu.

Öte yandan Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Eyyüp Şelli ile Mehmet Akif İnan Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Kaya da koronavirüse yakalanmış, gördükleri tedavinin ardından görevlilerine geri dönmüşlerdi.

BİHA

YORUM EKLE