Harran’da elemeler başladı: Adaylar yarışıyor

Harran Üniversitesi tarafından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun Kapalı Spor Salonundaki elemeler, sınav sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak yapılıyor.

Harran’da elemeler başladı: Adaylar yarışıyor
banner2

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda öğretmenlik ve antrenörlük bölümleri için yapılacak sınav 24 Ağustos Pazartesi sabah erkek adayların elemeleriyle başladı. Bayan adayların sınavı ise 25 Ağustos Salı günü saat 08.00’de yapılacak.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 20 Erkek, 12 Kadın, 4 engelli sporcu ve 4 milli sporcu olmak üzere 40 öğrenci, Antrenörlük Eğitimi Bölümüne ise 22 Erkek, 14 Kadın, 4 engelli sporcu olmak üzere 40 öğrenci, iki bölüme toplamda 80 öğrenci alınacak.

Özel Yetenek sınavına büyük ilgi olurken, 572 erkek, 197 kadın ve 20 engelli olmak üzere 789 aday başvuru yaptı. Adaylara 3 gün öncesinden sınav eğitimi ve prova hakkı verildi.

Adayların, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı (AOBP) ve sporcu özgeçmiş puanları bütün adaylarla paylaşıldı. Yetenek sınavı üniversitenin YouTube kanalında canlı yayın olarak yayınlanıyor.

Canlı yayın linki: https://www.youtube.com/watch?v=SNG57_zi5ss

BİHA

YORUM EKLE