Harran Üniversitesi Hastanesi hastalara umut oluyor

Harran Üniversitesi Hastanesi Girişimsel Radyoloji Ekibi, koronavirüs salgın döneminde de hayatı tehdit eden kanaması bulunan hastaları anjiyo yöntemiyle sağlığına kavuşturuyor.

Harran Üniversitesi Hastanesi hastalara umut oluyor
banner1

Harran Üniversitesi Hastanesi Girişimsel Radyoloji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kolu’nun başında bulunduğu Girişimsel Radyoloji Ekibi, kanaması bulunan hastaları anjiyo yöntemiyle tedvi ediyor.  Konu ile ilgili açıklama yapan Dr. Kolu, şu ifadelere yer verdi:

"Son bir haftada ilimizde ve il dışından art arda gelen akciğer kanaması, böbrek kanaması ve idrar kesesi kanaması gibi hastalıkları olan hastaları hastanemizde girişimsel radyoloji bölümünde hızlıca tedavi edilerek sağlıklı bir şekilde taburcu ediliyorlar.

Anjiyo yöntemiyle, embolizasyon adı verilen teknikle kasıktaki bir damardan milimetrik bir kesi ile giriş yapılarak yaklaşık 1 saatlik sürede hastalar tedavi edilerek sağlıklarına tekrar kavuşmaktadır."

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kolu, açıklamasının devamında  ise, "Eskiden çok ölümcül olan kanamalar artık girişimsel radyoloji bölümündeki bu yeni tip tekniklerle çok hızlı ve etkili bir şekilde tedavi edilebiliyor. Ve bu işlemler için sadece bir damardan, özel aletlerle ve ince giriş yapılıp kanayan damar bulunup özel malzemelerle kapatılıyor.

Bu yöntem bir ameliyat olmadığı için, hastanın vücudunda kesi yapılmadığı için hastalar işlemden hemen birkaç gün sonra normal hayatlarına devam ederek eski sağlıklarına tekrar kavuşmaktadırlar" dedi.

GÜZELÇİÇEK: HASTANEMİZ HASTALARA UMUT OLUYOR

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Güzelçiçek de, "Bölgede birçok merkezde yapılamayan operasyonlar, hastanemizde gerçekleştiriliyor.  Üniversite hastanemiz Şanlıurfa’daki hastalara umut olduğu gibi bölgedeki hastalara da umut olmaya devam ediyor" sözlerine yer verdi.

BİHA

YORUM EKLE