Haliliye’de önemli 2 proje hayata geçiyor

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın Ankara’da yoğun görüşmeleri sonrası Devteyşti ve Süleymaniye Millet Bahçesi ile yıllardır çözüm bekleyen Yeşildirek Mahallesi kentsel dönüşüm projeleri hayata geçiriliyor.

Haliliye’de önemli 2 proje hayata geçiyor
banner1

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, iki önemli projenin hayata geçeceğinin müjdesini verdi.

Ankara’da yoğun bir görüşme trafiği gerçekleştiren Canpolat; AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve Zemzem Gülender Açanal ile birlikte Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut ile görüştü. Şanlıurfa ve Haliliye için önemli kararların alındığı görüşmeler sonrası kentte dönen Canpolat Haliliyelilere iki müjde birden verdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mehmet Canpolat, daha gelişmiş bir Haliliye için çalışmaların devam edeceğini belirterek şunları kaydetti: Ankara’da öncelikle Bakanlıklar düzeyinde toplantılar geçekleştirdik. İlk Etapta Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ı ve sonrasında hep birlikte TOKİ’yi ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimiz  çerçevesinde daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un Haliliyemizin Süleymaniye ve Devteyşti mahallelerini kapsayacak şekilde 118 dönümlük alana bir millet bahçesi yapılması sözünü almıştık. Bunu şuan TOKİ projesini çizmiş. Bütün iş ve işlemlerini tamamlamış. Bizde detayları üzerinde kendileri ile hasbihal ettik. Projenin hemen hemen bütün taslağı hazırlanmış. İnşallah bize vaadedildiği gibi temmuz sonuna doğru ihaleye çıkılacağı ifade edildi.”

Yeşildirek Mahallesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm ile ilgili de konuşan Canpolat, “Yıllardır bekleyen bir Yeşildirek ile ilgili bir kentsel dönüşüm planı vardı. Bu hususta TOKİ yetkilileri çalışmaları tamamlamışlar. Şuan TOKİ ilk etapta yapacağı konutların ihalesini gerçekleştirdi. TOKİ ile müteahhit sözleşme imzalamış. En kısa sürede inşallah burada sözleşmeyi yapan müteahhit ilk kazmayı vuracak. Yıllardır kangren olan bu sorunda çözülmüş olur. Ankara’ya her gittiğimiz zaman elimiz dolu dolu geliyoruz. Hem hükümet yetkililerimize hem bakanlarımıza ve başta da ‘Şanlıurfa benim için özeldir’ Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

BİHA 

YORUM EKLE

banner99