Akçakale'de engelli çocuğun talebi karşılıksız kalmadı

Akçakale’de engelli bir çocuğun talebi üzerine evinin önündeki yolda çalışma başlatıldı.

Akçakale'de engelli çocuğun talebi karşılıksız kalmadı
banner1

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine bağlı Aşağı Deren Kırsal Mahallesinde yolların bozuk olması nedeniyle tekerlekli sandalyesiyle dolaşamayan, evine rahat bir şekilde girip çıkamayan 12 yaşındaki İbrahim Ceylan telefonu ile Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’ya mesaj göndererek evin yolunu yapılmasını istedi.

Telefonuyla evinin önüne yol isteyen minik İbrahim’in bu isteğine kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, ekiplere talimat vererek yolun bir günde tamamlanmasını istedi. Ekipler sabahın erken saatlerinde iş makineleri ile minik İbrahim’in evinin yolunu yaptı.

‘ŞİMDİ ARTIK RAHAT BİR ŞEKİLDE GİDİP GELECEM’

Minik İbrahim, artık daha rahat bir şekilde dışarı çıkıp dolaşacağını ifade ederek başkan Yalçınkaya’ya teşekkür etti: “Ben engelliyim, belediye başkanına mesaj attım. Tekerlekli sandalyem yürümüyor evimin önü çamur, mesajdan sonra bana hemen dönüş yaptı iş makinelerini gönderdi yolumuzu yapıyorlar. Şimdi artık rahat bir şekilde gidip geleceğim, Allah ondan razı olsun.”

İbrahim’in babası İsa Ceylan ise, “Çocuğum benim telefonumla Belediye Başkanımıza mesaj atmış. Çocuğum doğuştan engelli fakat evimizin önü çamur ve engelli çocuğum tekerlekli sandalyesi ile yürüyemiyor, sağ olsun Belediye Başkanımız mesajı görür görmez bize dönüş yaptı. Aynı anda iş makinelerini ve çalışanları bize göndererek şu anda evimizin önünü yapıyor. Çocuğum artık rahat bir şekilde artık istediği yere gidip gelecek Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Yalçınkaya’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yalçınkaya ise, “Belediye hizmetlerinde önceliğimiz engelli vatandaşlarımızdır. İmkanlarımız ölçüsünde hizmetlerimiz devam edecektir. Bu çocuğumuzu sevindirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99