Eyyübiye'de temeller atıldı! 3 proje hayata geçiyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Osmanlı ve Yenice mahallelerini birbirine bağlayan alanda yapılacak olan, kitap otağı, semt pazarı ve park alanında incelemelerde bulunup, ilgililere projenin hızlanması talimatını verdi.

Eyyübiye'de temeller atıldı! 3 proje hayata geçiyor
banner2

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında çalışmalar yürüten Eyyübiye Belediyesi, bir yandan da ilçeye yeni alanlar kazandırmak için çalışıyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, son olarak Osmanlı mahallesi ve Yenice mahallesini birbirine bağlayan alana, kitap otağı, semt pazarı ve park yaptırıyor.

Beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları ve birim amirleriyle birlikte projenin yapılacağı alana geçen Kuş, yapılacak olan projeyle ilgili ekiplere hızlanması konusunda yeni talimatlar verdi. Atıl durumda olan alanda fizibilite çalışmalarını tamamlayan ekiplerin kısa sürede temel atacaklarını belirten Mehmet Kuş, "Osmanlı ve Yenice ile bölge sakinlerimizin faydalanacağı, gençlerimizin rahat ortamda ders çalışabilecekleri alanı ilçemize kazandırıyoruz” dedi.

Alanda alt yapı çalışmalarının tamamlanması için çalışma yürüttüklerini belirten Kuş, "Osmanlı ve Yenice mahallemizi birbirine bağlayan alanı değerlendirmek için kolları sıvadık. Bu bölgemizin park ihtiyacı vardı. Buraya güzel bir park yapıyoruz. Yine çocuklarımızın ders çalışabilecekleri alanları yoktu. Bir kitap otağı da yapacağız. Semt pazarları konusunda ilçemiz genelinde eksiklikleri bir bir gidermeye başladık. Bu alana da bir semt pazarı kazandıracağız. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle muhtarı ve vatandaşlar da Mehmet Kuş’a teşekkür edip, "Allah Başkanımızdan razı olsun. Çalışmalarından memnunuz. Bizim bölgeye hem park ve kitap otağı hem de semt pazarı yapılacak. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ederiz.” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99