Dicle Elektrik’ten borç uyarısı

Dicle Elektrik, bazı ticarethane ve sanayi abonelerinin, koronavirüs nedeniyle sağlanan kolaylıkları suiistimal ettiğini iddia ederek, bu abonelerin borçlarını ödemesi gerektiğini açıkladı.

Dicle Elektrik’ten borç uyarısı
banner1

Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. (DEPSAŞ), koronavirüs salgını ile mücadele edilen bugünlerde, sorumluluk bölgesindeki mesken ve küçük esnafa elektrik tedarikinde her türlü kolaylığı sunduğunu açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının tavsiyesi doğrultusunda, ödeme güçlüğü yaşayan mesken ve küçük esnaf için kesme işlemi yapmadan ek ödeme süresi verildiğini açıklayan DEPSAŞ, bu kolaylıkların, ticari faaliyetlerini aktif olarak sürdüren ve çok daha güçlü sermaye yapılarına sahip bazı büyük ölçekli ticarethane ve sanayi aboneleri tarafından suiistimal edilmekte olduğunu öne sürdü. DEPSAŞ, mesken ve küçük esnafa uygulanan istisnalara dahil olmayan bu abone grubuna, borçlarını ödemeleri konusunda uyardı.

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta faaliyet veren DEPSAŞ, konu hakkında yazılı bir açıklama yaparak söz konusu abonelere uyarıda bulundu.

DEPSAŞ’tan yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

“Yaşanan bu sıkıntılı sürecin daha rahat atlatılabilmesi adına vergiler dahil faturası bin lira ve altında olan mesken sahipleri ile küçük esnafa gerekli kolaylık gösterilmektedir. Mesken ve küçük esnafa yönelik alınan bu karar, maalesef tükettiği elektriğin bedelini ödemek istemeyen bir kısım büyük ölçekli ticarethaneler, kum / taş ocakları, kireç fabrikaları, gıda üretimi yapan fabrikalar ve sanayi aboneler tarafından suiistimal edilmektedir. Söz konusu işletmeler, borçlarını ödemeleri için yaptığımız uyarılarımızı dikkate almadıkları gibi, maalesef, ekiplerimizi engellemekte, hatta farklı yollarla tehdit etmektedirler. Tüm bu gelişmeler ışığında, söz konusu salgın sürecinde mesken sahipleri ve küçük esnaf için yapılan uygulamanın, diğer aboneler tarafından suiistimal edilmesine kesinlikle izin verilmeyecek ve ödeme yapmayan bu abonelerle ilgili olarak gereken her türlü yasal işlem tereddütsüz uygulanacaktır.’’

BİHA

YORUM EKLE