Eyyübiye’de ‘Cennet Anneleri’ projesi hayata geçiyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımına başlanılan 19’uncu park olan ‘ Cennet Anneleri’ parkında incelemelerde bulundu. Kuş, “Anneler Gününde söz vermiştik. Çok şükür hemen yapımına başladık. Hayırl

Eyyübiye’de ‘Cennet Anneleri’ projesi hayata geçiyor
banner2

Yemyeşil Eyyübiye hedefi doğrultusunda çalışma yürüten Eyyübiye Belediyesi, ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Yeşile önem veren ve bu doğrultuda çalışma yürüten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un talimatlarıyla ilçeye şimdiye kadar 18 yeni park kazandıran ekipler, yeni parkın da yapımına başladı.

Anneler gününde ‘Cennet Anneleri’ parkı sözü veren Kuş’un ekipler tarafından yerine getirildi. Alan tespiti yapılan ve alt yapı işlemleri tamamlanan Asya Mahallesindeki bölgede yapımına başlanılan yeni parkta Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslıhan’la birlikte incelemelerde bulunan Kuş, “1 ay içinde yapımını tamamlayacağımız parkımız bölgemize ve annelerimize hayırlı olsun” dedi.

 

Her gördükleri boş alanı park olarak değerlendireceklerini belirten Kuş, “Eyyübiye Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren gerek merkez mahallelerimizde gerek kırsal mahallelerimizde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Şuanda kırsalda 4 şantiyemiz Eyyübiyeli kardeşlerimize hizmet etmekte. Bir şantiyemiz Payamlı nahyamızda, bir şantiyemiz Tektek dağlarında,  bir şantiyemiz Yardımcı nahyasında diğer şantiyemiz de Akçakale yolu üzerindeki mahallelerimize hizmet vermek için gece gündüz demeden çalışıyor. Bunun yanı sıra merkez mahallelerimizde kilitli parke çalışmalarımız ilk günden itibaren devam etti, şuanda devam ediyor. Yaklaşık olarak 14 mahallemizin parke taşı çalışmalarını bitirdik. Tabi biz göreve geldiğimiz ilk gün şunu ifade ettik; Yeşil Eyyübiye. Eyyübiye’yi Yeşil ile donatacağız demiştik. İlk günden itibaren startımızı verdik ve 18 parkımızı Eyyübiye’ye kazandırdık. 19’uncu park için de çalışmalar başladı.  Anneler gününde cennet annelerimize bir vaadimiz vardı.  Cennet Anneleri parkını yapacağız demiştik ve şuanda yapımı devam ediyor. İnşallah bir aya kadar Cennet Anneleri parkını bitirmiş olacağız ve Cennet annelerimizi inşallah burada ağırlayacağız ve annelerimiz ile güzel vakit geçireceğiz. 5 Yıl içerisinde benim hedefim her gördüğüm boş alanı inşallah park olarak Eyyübiyeli kardeşlerimize kazandırmak.  Yeter mi yetmez tabii ki. Çünkü bazı mahallelerimizde boş alan yok. Boş alan olmayan mahallelerimizde de evleri istimlak edip o mahallerimizde de yeşil alanlar yapacağız” ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR