Erdoğan: "Hayata geçiremezler"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Şanlıurfa'da bedava elektrik vaadine sert tepki göstererek, "Yapamazlar, veremezler, meydanlarda söyledikleri diğer tüm namus sözleri gibi bunu da hayata geçiremezler" ifadelerini kullandı.

Erdoğan:
banner1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Aydın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda partililere hitap etti. Konuşmasında birçok konuya değinen Erdoğan’ın gündeminde CHP Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa’da bedava elektrik vaadi de vardı. Kılıçdaroğlu’nun vaadine tepki gösteren Erdoğan, şunları söyledi:

"Bugün belediye başkanı hanımefendiye söyledim, 'Elektriği ücretsiz vermeye başladınız mı' dedim. CHP'ye gönül veren kardeşlerime söyleyin, ipe un sermeyin. 2024'ü de beklemeyin, gelin bu vaadinizi hemen şimdi gerçekleştirin. Elinizden tutan, size engel olan mı var? Yapamazlar, veremezler, meydanlarda söyledikleri diğer tüm namus sözleri gibi bunu da hayata geçiremezler. Çünkü bunlarda millete ve ülkeye hizmet gibi dert yok. Bunlarda sadece günü kurtarmanın, kaset kumpasıyla altlarına serilen sıcak koltuklarını korumanın peşindeler.""ÇANLAR BAY KEMAL VE ARKADAŞLARI İÇİN ÇALMAYA ÇOKTAN BAŞLAMIŞTIR"

Erdoğan, muhalefetin, çıkarları uğruna bölücü örgütün siyasi uzantılarına avukatlık yapacak kadar kontrolü kaybettiklerini belirterek, "Ne yaparsa yapsınlar, çanlar bay Kemal ve arkadaşları için çalmaya çoktan başlamıştır. 2023'te kendilerini sandıkta bekleyen akıbetten kurtulamayacaklar. Bay Kemal ve yandaşları hem siyasetten hem milletin hafızasından silinip gidecekler. Muhalefetin, medyanın veya diğer çevrelerin bizi kendi dar ve kısır gündemlerine hapsetme tuzağına düşmemeliyiz" diye konuştu.


BİHA


YORUM EKLE