Akçakale’de bir ilk

Akçakale’de “Denemeye Ne Dersin” sloganıyla yola çıkan Abdülhamid Han İmam Hatip Ortaokulu tarafından ilçede ilk kez ortaokul öğrencilerine yönelik ödüllü deneme sınavı yapıldı.

Akçakale’de bir ilk
banner1

AKÇAKALE- Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Abdülhamid Han İmam Hatip Ortaokulu tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik ilk kez düzenlenen deneme sınavına 45 okuldan toplam 600 öğrenci katıldı.

İlçede bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Abdülhamid Han İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Yılmaz, “Önceliğimiz eğitim, önceliğimiz yetişmiş insan” dedi. Müdür Yılmaz, şunları söyledi:

“Biz Akçakale'de bir ilki gerçekleştirerek ödüllü deneme sınavı yaptık. Yaklaşık 45 okuldan 600 öğrencimiz sınava katılım gösterdi. Amaç ilçede bir ilki gerçekleştirmek, öğrencilerin çalışmasını ödüllendirmek, okumayı cazip hale getirmek, kırsal ve merkez arasındaki dezavantajları öğrencilerimizin tespit edilmesi ve onları iyi bir birey iyi bir gelecek için hazırlamak.”

Yılmaz, ödüllü sınavın gerçekleştirilmesinde katkı sağlayan Okul Aile Birliği’ne, Akçakale Kaymakamlığı’na, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Akçakale Belediyesi’ne ve öğretmenlere teşekkür etti.

Sınav öncesi heyecanlı olduğu görülen öğrenciler de başarılarını ölçmek için sınava girdiklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.


DERECEYE GİRENLERİN KAZANACAKLARI ÖDÜLLER

Tam puan alan öğrenciye aylık 100 TL burs

1. olan öğrenciye tablet,

2. olan öğrenciye drone (insansız hava aracı)

3. olan öğrenciye bisiklet


BİHA

YORUM EKLE