Diplomasını yırtmıştı! Sağlıkta şiddet olayında ilk duruşma görüldü

Viranşehir'de darp edilen ve ardından diplomasını yırtan doktor, bugün davanın ilk duruşmasında sanıkların kendisini "Seni öldürürüz, burada yaşatmayız" diyerek tehdit ettiğini iddia etti. Mahkeme 3 sanık kardeşin tutuklu kalmasına karar verdi.

Diplomasını yırtmıştı! Sağlıkta şiddet olayında ilk duruşma görüldü
banner1

VİRANŞEHİR- 28 Haziran'da Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinde acil servis doktoru olarak görev yapan Şeyhmus Baraş'ın darp edilmesi olayıyla ilgili ilk duruşma görüldü.

Viranşehir 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklanan kardeşler Halil İbrahim Dağ, Mahmut Dağ, Mecrum Dağ ile tutuksuz sanık Rahime Dilara Bucak Dağ, hakim karşısına çıktı. Duruşmada 8 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu 3 kardeş, savunmalarını yaptı.

SANIKLARIN SAVUNMASI

Tutuklu sanıklardan İbrahim Halil Dağ, doktorun kendisine hakaret ettiğini iddia ederek, "Olay günü 1 yaşında olan çocuğumu yüksek ateş nedeniyle acilen özel tıp merkezine getirdim. Burada tedavinin para ile yapılacağını öğrenmem üzerine eşim ile konuyu konuşmaya başladık. Daha sonra da burada doktor olarak çalışan ve ismini Şeyhmus olarak öğrendiğim şahıs geldi. Ben kendisine durumu anlattım. Ardından, bana parasız tedavi olmadığını söyledi. Ben de bunun üzerine 'devlet hastanesine gideriz' deyince bana eşimin ve çocuğumun yanında hakaret etti. Ben de bu söylemi duymam üzerine sinirlendim ve itişmeye başladık. Şeyhmus isimli şahıs eşimin üzerine yürüyünce aramızda tartışma çıktı. Doktora vurmadım hakaret ve tehditte bulunmadım" dedi.

Tutuklu sanıklardan Mahmut Dağ da kimseyi tehdit etmediğini öne sürerek, "Ben müştekileri tehdit etmedim, hakaret etmedim ve yaralamadım. Ufak bir arbede çıktı. Arbedede, kendilerinin doktor olduğunu bilmiyordum. Arbede sırasında, vurup vurmadığımı bilmiyorum" diye konuştu.

'DOKTOR ÖNLÜĞÜ YOKTU'

Tutuklu kardeşlerin avukatı Seyithan İnan ise duruşmada yaptığı savunmada "Müşteki Şeyhmus müvekkilime hakaret etmiş. Müvekkilim ayrıca, müşteki Şeyhmus’un alkolü olabileceğini beyan etti. Üzerinde beyaz önlük olmadığı için doktor olduğu anlaşılmamış. Doktor bey, aksi cevaplar verdiği için olay gerçekleşmiş olabilir" dedi.

"SENİ ÖLDÜRÜRÜZ"

Doktor Şeyhmus Baraş ise kendisinin ölümle tehdit edildiğini iddia ederek "Halil İbrahim Dağ beni tehdit etti; hakaret etti. Mecrum ve Mahmut ise bana ‘Seni öldürürüz’ dedi. İbrahim Halil ise ‘Seni burada yaşatmam' dedi. Sanık Rahime Dilara Bucak Dağ ise bana karşı yaralama suçu işledi" diye konuştu.

Mahkeme, tarafların talep ve savunmalarını aldıktan sonra 3 kardeşin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. 

BİHA


YORUM EKLE

banner99