Deveci: Tabelalarda darbeci ismi görmek istemiyoruz

AK Parti Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci, ‘Bulvar, Sanayi Sitesi, Cadde, Sokak, vs.’ isimlerinin halen darbecilerin isimleriyle anılmasına dikkat çekerek, “Tabelalarda darbeci ismi görmek istemiyoruz” dedi.

Deveci: Tabelalarda darbeci ismi görmek istemiyoruz
banner1

Türkiye tarihine “post modern darbe" olarak geçen ve toplum ile siyaset üzerinde derin postal izleri bırakan 28 Şubat'ı geride bırakalı 24 yıl oldu. Darbenin yıl dönümü dolayısıyla açıklamada bulunan AK Parti Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci, 28 Şubat Post-modern darbesi dâhil tüm darbeleri şiddetle kınadığını belirterek,

“Aziz Milletin iradesine darbe yapanlar tarihin çöplüğünde lanetlenmiş olarak kalmaya ve hatırlanmaya mahkûmdurlar. 28 Şubat’ı bizzat yaşadım, 28 Şubat’ın farkındayım” dedi.

Bir darbenin yıldönümünde herkesin, millet olarak darbeleri kınadığı, lanetlediği bir dönemde halen ‘bulvar, sanayi sitesi, cadde, sokak, vs.’ isimlerinin darbecilerin adlarıyla anıldığını ve bunun kabul edilemez olduğunu vurgulayan Deveci, “Darbecilerin ismini taşıyan tabelalar indirilmeli ve yeni isimler verilmelidir.

Mesela, Evren Sanayi Sitesi tabelasını görmek istemiyoruz. Mesela, Kenan Evren Anadolu Lisesi tabelasını görmek istemiyoruz. Tabelalarda darbeci ismi görmek istemiyoruz” şeklinde konuştu.

BİHA

 

YORUM EKLE