Şifa arayan genç kızın duygu dolu Balıklıgöl buluşması

Şanlıurfa'da "Mutluluk ilaçtır" diyen Harran Üniversitesi Başhekimi Ahmet Gülçiçek'in onayı ile uzun süredir kanser tedavisi gören Edanur isimli genç kız uzun zamandır göremediği Balıklıgöl'ü ziyaret ederek moral depoladı.

Şifa arayan genç kızın duygu dolu Balıklıgöl buluşması
banner2

Peygamberler Şehri Şanlıurfa'nın kutsal mekanı Balıklıgöl, bugün anlamlı bir ziyarete ev sahipliği yaptı.

Harran Üniversitesi onkoloji bölümünde kanser tedavisi gördüğü öğrenilen Edanur isimli genç kız, uzun zamandır Balıklıgöl'ü ziyaret etmek istiyordu ancak koşullar buna elverişli değildi. Bu talebini kendisini ziyaret ettikleri sırada Şanlıurfa Gönüllü Palyaçolara ileten Edanur için hemen harekete geçildi. Sağlık durumunun yolculuğa ve ziyarete engel olup olmadığı doktorlar tarafından teğit edilen Edanur Hastane Başhekimi Ahmet Güzelçiçek'in de onayı ile Balıklıgöl'e götürüldü. Edanur'a palyaçolar ekibinin üyeleri eşlik etti. Ziyareti sırasında balıklara yem atan ve dua eden Edanur'un mutlu ve huzur dolu dakikalar yaşadığı öğrenildi.

Hastane yönetimi Edanur'un talebini kırmadıkları için takdir toplarken Başhekim Güzelçiçek de "Sevgi, mutluluk ve huzur en güzel ilaçlardandır. Edanur sevgi dolu bir kızımız. Uzun süredir hastanede yatıyor ve ağır tedaviler alıyor. Edanur'un güzel bir gününe vesile olduğunuz için size çok teşekkür ederiz. Fani ve ölümlü dünya... Hep mutlu ve mütebessim ol Edanur..." paylaşımında bulundu.

Balıklıgöl'deki bu ziyaret hem duygulandırdı hem yürekleri ısıttı. 

BİHA

YORUM EKLE