Şanlıurfalı kuyumcuya aşk tuzağında 6 tutuklama

Şanlıurfalı kuyumcu M.T., İstanbul’da internet üzerinden tanıştığı kadın ve kadının arkadaşları tarafından 95 bin lirası gasp edildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 8 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Şanlıurfalı kuyumcuya aşk tuzağında 6 tutuklama
banner2

İddiaya göre, Şanlıurfa’da yaşayan ve kuyumcu olduğu öğrenilen M.T. (40), İstanbul’da yaşayan Emine K. (33) ile sosyal medya aracılığı ile internet üzerinden tanıştı. Kadınla görüşmek üzere İstanbul’a giden M.T., Emine K.’nin evine gitti. Bu esnada eve giren 3 kişi, M.T’nin bin 500 TL’sini ve banka kartlarını silah zoruyla alıp ortadan kayboldu. Sonradan banka hesabından 93 Bin 500 TL’sinin çekildiğini de belirleyen M.T., olayla ilgili polise şikayette bulundu.

 

8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yapılan bu şikâyet üzerine olaya karıştığı tespit edilen ve bağlantısı bulunan Emine K.,  Ş.M. (17), G.D. (17), H.İ.M. (16), Tarık K. (29), Muhammet K. (22), N.O. (17) ve Mehmet O.’yu (24) gözaltına aldı. Emniyete götürülen zanlılar işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Mahkeme heyeti, 6 kişi hakkında tutuklama kararı verirken Tarık K. ve Muhammet K.’yı ise adli kontrol şartı ile serbest bıraktı.

 

MÜSTEHCEN VE İŞKENCE GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Bu arada şüphelerin telefonlarında inceleme yapa polisler, farklı kişilere ait müstehcen ve işkence görüntüleri bulduğu öğrenildi. Bu görüntülerle ilgili de başka mağdur olup olmadığı yönünde Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından çalışma başlatıldığı belirtildi.

BİHA  

YORUM EKLE