17-19 Nisan'da da Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "17-19 Nisan tarihlerinde de sokağa çıkma yasağı olacak" dedi

17-19 Nisan'da da Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak
banner1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında "17-19 Nisan tarihlerinde de sokağa çıkma yasağı olacak" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgınla mücadele kapsamında hafta sonları sokağa çıkma yasağını önümüzdeki dönemde de ihtiyaç duyuldukça sürdürme kararı aldık. Yasağın açıklandığı ilk saatlerde kimi yerlerde yaşanan gereksiz kargaşanın bir daha tekrar etmemesi için gereken tedbirleri alacağız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "Salgının kontrol altına alınmasında önemli ilerlemeler kaydediyoruz. Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor" dedi.

Erdoğan, "Vatandaşlarımızın bireysel sağlık ve temizlik malzemesi temininde sıkıntı yaşamıyoruz. Hadımköy'de 100, Derince'de 250 yataklı yeni hastaneler kuruyoruz" şeklinde konuştu.

Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasına ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

"İstifasını kabul etmeyerek, kendisinden görevini sürdürmesini istedim. Terörle mücadele, tabii afetler sonrası yürütülen çalışmalar ve son olarak koronavirüs salgınında kamu güvenliğini sağlamadaki başarılarına yakinen şahit olduğumuz Bakanımız, görevine devam ediyor."

BloombergHT

YORUM EKLE