Urfa'da 'yazıyor, yazıyor' nidaları

Şanlıurfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde hazırlanan '100. Kurtuluş Yılı Gazetesi' arşiv amaçlı esnafa ve vatandaşlara dağıtıldı.

Urfa'da 'yazıyor, yazıyor' nidaları
banner2

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen "Kurtuluşunun 100. Yılında Uluslararası Kültür ve Tarih Festivali" dolayısıyla basımı gerçekleştirilen '100. Kurtuluş Yılı Gazetesi' vatandaşlara ve esnaf gruplarına dağıtıldı.

ARŞİV AMAÇLI DAĞITIM YAPILDI

Az sayıda ve temsili olarak esnafa dağıtılan 100. Kurtuluş Yılı Gazetesi uygulaması vatandaşlardan da tam not aldı. Dağıtım sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün selamları iletilerek her baskı adedi için ayrı ayrı vatandaşlara ve esnaf gruplarına "Koronavirüs tehlikesi nedeniyle lütfen elde ele vermeyiniz. Kurtuluşun 100. yılına özel arşiv için dağıtımını yapıyoruz. Lütfen arşivinize alınız" şeklinde ifadelerde bulunuldu.

VATANDAŞLARDAN BEYAZGÜL'E TEŞEKKÜR

Sahaya dönük etkinliklerin ertelendiği 'Kurtuluşunun 100. Yılında Uluslararası Kültür ve Tarih Festivali' için bu tür bir yaklaşımın doğru bir karar olduğunu belirten vatandaşlar, gazetenin kendilerine büyük bir moral kaynağı olduğunu söylediler. Vatandaşlar, "Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül'e teşekkür ediyoruz. 1920'lere bizi götürdü. Böylesine günlerde bizler için büyük bir moral oldu" diye konuştular.

100. Kurtuluş Yılı Gazetesi, Şanlıurfa'nın tarihi sokaklarında evlere de dağıtıldı.

BİHA

YORUM EKLE